ÖĞRENCİ KONSEYİ SARIKAMIŞ YÜRÜYÜŞÜ 2015

Atatürk Üniversitesi Öğrenci Konseyi, eksi 10 dereceye rağmen 100 yıl önceki SarıkamışHarekâtı boyunca şehit düşen binlerce Mehmetçiği andı. Erzurum’dan Sarıkamış’ta düzenlen anma programı için en kalabalık grubu götüren Öğrenci Konseyi, yaklaşık 500 üniversite öğrencisini ecdadıyla buluşturdu.
Geçen Cumartesi gece 04.30 sularında Erzurum’dan yola çıkan Öğrenci Konseyi otobüsleri, Sarıkamış’a 07.00’da Sarıkamış’a vardı. Sabahın erken saatlerinde başlayan anma programı için Allahuekber dağlarında yürüyüş düzenledi. Türkiye’nin dört bir yanından Sarıkamış’a gelen 30 bin kişi arasında yer alan Atatürk Üniversitesi Öğrenci Konseyi, ecdadı için Fatihalar okudu.
Atatürk Üniversitesi Öğrenci Konseyi İkinci Başkanı Kağan Alparslan Çakır, havanın soğuk olmasına rağmen, Sarıkamış’a gittikleri için çok mutlu olduğunu söyledi. “Ecdadımızın soluduğu havayı bizde soluduk” diyen Çakır, final haftası olmasına rağmen öğrencilerden büyük bir katılım olduğunu ifade etti. Üniversite öğrencilerinin duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden “Böyle bilinçli bir gençlik oldukça, ne Sarıkamış’ta ki şehitlerimiz unutulacak ne de Çanakkale’de ki şehitlerimiz unutulacak. Biz Atatürk Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak etkinliklerimize dur durak demeden devam edeceğiz. Erzurum’da aziz şehitlerimiz için düzenlenen programa en kalabalık grubu biz götürdük. Amacımız bütün öğrenci arkadaşlarımıza bu manevi havayı gelecek yıllarda da daha kalabalık bir şekilde yaşatmak” diye konuştu.

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>